Суд дозволив департаменту ЛОДА не доплачувати майже 2 млн грн «Львівспецкомунтрасу» за вивезення сміття

Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації відмовився сплатити 1,9 млн грн комунальному підприємству «Траснпортан фірма «Львівспецкомунтранс» за вивезення сміття. Господарський суд Львівської області підтримав департамент в цьому рішенні та 3 березня 2020 року відхилив позов львівських комунальників.

Суперечка виникла через угоду підписану ще у 2017 році,  після так званої «сміттєвої кризи», коли функції вивезення сміття зі Львова перебрала на себе Львівська обласна рада. У червні 2017 року депутати Львівської обласної ради ухвалили «Програму заходів для налагодження системи поводження з ТПВ у м. Львові на 2017-2019 роки» та виділили Департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ 150 млн грн субвенції для забезпечення збору та вивезення сміття і відходів. Серед компаній, які надавали послуги з вивезення, було і КП «Львівспецкомунтрас», яке в свою чергу також укладало угоди на вивезення сміття з третіми компаніями.

Тариф на вивезення сміття розраховувався як добуток відстані перевезення ТПВ, отриманої із товарно-транспортних накладних перевізників, та тарифу 15 грн за один кілометр відстані вивезення ТПВ. Тариф був затверджений рішенням Львівської міської ради від 1 липня 2016 року.

Загалом з липня 2017 року до червня 2019 року, за поданою в судовому рішенні інформацією,  «Львівспецкомунтранс» (або його підрядники) вивіз зі Львова сміття на суму 78,6 млн грн. Але департамент ЛОДА оплатив лише 76,56 млн грн. Решту суми вважають необґрунтованою, а надані товарно-транспорті накладні, як доказ вивезення, «оформлені неналежним чином».

Суддя Господарського суду Львівської області підтримав аргумент юристів ЛОДА про те, що товарно-транспортна накладна не може бути єдиним чинником, який формує ціну договору. Крім того, суддя зауважив, що укладаючи угоди, сторони про вплив товарно-транспортних накладних на формування ціни договору не домовились, а погодили тверду ціну.

Водночас Господарський суд Львівської області розглядає дотичну справу – позов низки підприємців, яким винен кошти «Львівспецкомунтранс». Ця справа була призупинена до вирішення даного спору. А тому наразі не відомо, чи доведеться комунальному підприємству сплачувати кошти за, як вони стверджують, фактично вивезене сміття.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі