Виконком видав містобудівні умови на будівництво житла на території, де це заборонено

Виконавчий комітет Львівської міськради сьогодні, 18 жовтня, надав містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоквартирного житлового комплексу на вулиці Перфецького, 6, що суперечать чинному Генеральному плану Львова та плану зонування міста.

Багатоповерхівка матиме вбудовані нежитлові приміщення та підземну автостоянку. Існуючі споруди знесуть. Згідно з генпланом, ділянка розташована в межах території «промислові підприємства», а за зонуванням – це територія Г-6, тобто торговельні зони, які призначаються для розташування  магазинів, торговельних центрів, ринків. Ні в переважних та супутніх, ні в допустимих видах забудови для таких територій не передбачено будівництво житла.

Натомість в проекті містобудівних умов та обмежень вказано, що ділянка знаходиться в зоні Ж-3, тобто багатоповерхової житлової забудови (5-9 поверхів) відповідно до рішення виконкому від 16.11.2018 № 1260 «Про затвердження детального плану території у районі вул. Л. Перфецького». Це розповсюджена практика виконкому міняти зонування міста за допомогою детальних планів. Однак така практика не є прийнятною з огляду на те, що це можуть робити лише депутати місцевих рад. Такі незаконні детальні плани можна оскаржувати в судах.

Під час голосування лише один член виконкому утримався.

Замовником будівництва на Перфецького виступає ТОВ «Західні будівельні інвестиції», яке було створено два роки тому і належить ТОВ «Ага-Плюс», бенефіціарними власниками якого є Любомира Була та Петро Федишин. Депутати надали компанії ділянку в оренду влітку цього року на 10 років для будівництва та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

Публікацію підготовлено за підтримки МФ «Відродження»

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі