Тернопільська група змовників отримала півмільйонний штраф за розпил понад п’ятнадцяти тендерів

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету в Тернопільській області оштрафувала групу підприємців Романа, Світлану та Юрія Олійників, Романа Галавана та Володимира Тхорика на 503 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в низці закупівель Тернопільської області. Відповідне рішення опублікували на сайті АМКУ 1 жовтня.

Вперше про пов’язаність сім’ї Олійників та Романа Галавана «Наші гроші. Львів» написали ще в січні цього року. В новині зазначили, що змовників об’єднувало підприємство «Галичина-Агро». Саме цій фірмі, директором якої був Роман Галаван, його конкурент Юрій Олійник постачав товари. Він також користувався авто Галавана за довіреністю. Крім того, бізнес-партнером Галавана в цьому підприємстві була мати Юрія Олійника Світлана Олійник.

Також конкуренти подали на торги схожі за структурою довідки, які містили однакові помилки.

Сам же Роман Галаван орендував холодильне приміщення у ТОВ «Микулин», директором та співвласником якого був батько Юрія Олійника Роман Олійник. Останній для участі в закупівлях також подавав документи від підприємства «Микулин», наприклад, свідоцтво на нерухоме майно, технічний паспорт тощо.

Загалом Роман Галаван зустрічався на торгах з сім’єю Олійників дванадцять разів, а з Володимиром Тхориком – п’ять.

В результаті експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» скерували звернення до АМКУ. Комітет також встановив, що підприємці користувалися однією IP-адресою та однією  програмою для створення pdf-файлів. Тож Роман Олійник отримав 63 тис. грн штрафу, Роман Галаван – 183 тис. грн, Юрій Олійник – 38,5 тис. грн, Володимир Тхорик – 173 тис. грн та Світлана Олійник – 45 тис. грн. Підприємці також не зможуть брати участі у відкритих торгах протягом трьох років.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі