На ремонт закарпатських доріг за рік витратять понад 100 млн грн

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 8 квітня підписала договір з ТОВ «ШБУ-77» на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання всіх доріг державного значення в області, окрім траси М-06, за 109,7 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

За ці кошти фірма-підрядник протягом 2019-2020 років повинна ліквідувати тріщини та просадки, відремонтувати дорожнє покриття в місцях руйнування та деформації. Крім того, компанія зобов’язана наносити дорожню розмітку та встановлювати бар’єрні обгородження. При цьому товариство «ШБУ-77» отримає 470 тис. грн прибутку, а на зарплати працівникам піде 1 млн грн.

На торгах фірма-переможець змагалася з ТОВ «Техно-Буд-Центр». Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, однак ціна «ШБУ-77» була на 20,9 тис. грн дешевшою.

ТОВ «ШБУ-77» зареєстроване 2017 року в м. Бровари Київської області. Його засновником є Андрій Білоус. Протягом 2018-2019 років фірма отримала замовлень на 1, 7 млрд грн від Служби автомобільних доріг в Закарпатській області, враховуючи поточну угоду.

«ШБУ-77» фігурувала в скандалі щодо ремонту дороги державного значення Н-09 Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ–Львів. Фірма розпочала ремонт цієї траси неподалік села Сільце Іршавського району ще до офіційного проведення тендеру.

Вперше про план оновити дорогу Мукачеве−Львів 22 березня повідомив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль. Відповідні тендери лише проводили на сайті електронних закупівель Prozorro, відповідно жодних договорів закарпатська САД з переможцями не підписала. Однак 23 березня народний депутат України Валерій Лунченко та міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомили про початок робіт неподалік с. Сільце, які виконувала «ШБУ-77». Лише 6 квітня фірма офіційно підписала договір зі закарпатською САД на вище згаданий ремонт.

Засновник «ШБУ-77» Андрій Білоус також є директором ТОВ «Бітунова Україна», яке засноване австрійською компанією Bau Holding Beteiligungs AG та українцем Віктором Гавриленком. Останній у 2002-2003 році очолював ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» та, за даними «Наших грошей», був задіяним в корупційних схемах «Укравтодору» за часів Януковича. До середини жовтня 2018 року співзасновницею «Бутінової України» разом з австрійцями була росіянка Таміла Свірідова.

Крім того, Андрій Білоус є керівником ТОВ «САТ Україна», яке засноване  австрійським концерном «Штрабаг СЕ» («Strabag SE»). Як повідомили «Наші гроші. Львів», австрійська «Strabag SE» є головною компанією однойменного концерну, куди входить «Bau Holding Beteiligungs AG». Згідно з річним звітом за 2016 рік, чверть акцій «Strabag SE» належала кіпрській фірмі «Rasperia Trading Ltd» із групи «Базовий Елемент» російського олігарха Олега Дерипаски.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі