Тендер на ремонт траси Н-09 виграла фірма, яка почала роботи до аукціону

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області підписала договір з ТОВ «ШБУ-77» на майже 214,8 млн грн на поточний середній ремонт ділянки автомобільної дороги державного значення Н-09 Мукачеве-Рахів-Богородчани-Івано-Франківськ –Львів. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Товариство ремонтуватиме ділянку від 22,12 до 32,5 км протяжністю понад 10 кілометрів. В середньому вартість ремонту одного кілометра становитиме 20,7 млн грн.

Як повідомляли «Наші гроші. Львів» 26 березня, ТОВ «ШБУ-77» розпочало роботи з ремонту траси  неподалік с. Сільце, Іршавського району до закінчення торгів. Неподалік цього населеного пункту пролягає 32-34 кілометр вищезгаданої автомагістралі Н-09.

Нагадаємо, Служба також проводить торги на ремонт ділянки від 2,8 до 21,12 кілометра та від 34 до 43,5 кілометра дороги Н-09. У перших торгах станом на 9 квітня ТОВ «ШБУ-77» очікує рішення, а в других – закупівля була відмінена через допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій.

У поточній закупівлі на ремонт ділянки від 22,12 до 32,5 км документи для участі подали також ТОВ «Шляхо-будівельне управління №14», ПП «Полтавабудцентр», ТОВ «ПБС». Останні дві компанії не допустили до аукціону. Це рішення «ПБС» не вдалося оскаржити в АМКУ.

Під час аукціону «Шляхо-будівельне управління №14» і «ШБУ-77» зменшили свої початкові пропозиції приблизно на 25 млн грн, однак пропозиція останнього була на 20,5 тис. грн дешевшою.

Власником «ШБУ-77» є Андрій Білоус із смт. Велика Димерка (Броварський район Київської області). Від Служби автомобільних доріг у Закарпатській області компанія отримала підрядів на понад 2 млрд грн.

Андрій Білоус також є директором ТОВ «Бітунова Україна», яке засноване австрійською компанією Bau Holding Beteiligungs AG та українцем Віктором Гавриленком, який у 2002-2003 році очолював ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» та, за даними «Наших грошей», був задіяним в корупційних схемах «Укравтодору» за часів Януковича. А ще на початку жовтня поточного року співзасновницею цієї компанії разом з австрійцями замість Гавриленка була росіянка Таміла Свірідова.

Також Андрій Білоус є керівником ТОВ «САТ Україна», яке засноване  австрійським концерном «Штрабаг СЕ» («Strabag SE»). Австрійська «Strabag SE» є головною компанією однойменного концерну, куди входить«Bau Holding Beteiligungs AG». Згідно з річним звітом за 2016 рік, чверть акцій «Strabag SE» належала кіпрській фірмі «Rasperia Trading Ltd» із групи «Базовий Елемент» російського олігарха Олега Дерипаски.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі