Класичні змовники розвели львівських освітян на 3 млн грн під час закупівлі риби

Відділ освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради 5 березня за результатами відкритих торгів підписав дві угоди на закупівлю риби для дитячих садочків на загальну суму 2,87 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Торги відбулись за двома лотами. У першому переможцем стала приватна підприємниця Надія Мандзін, з якою уклали угоду щодо постачання 18 тонн риби до кінця 2019 року на суму 1,49 млн грн. Згідно з договором, відділ освіти придбав тушку хека та мінтая за ціною 83 грн за кілограм, що відповідає середньоринковій вартості продукту.

Окрім переможця, участь у торгах взяла ще лише одна приватна підприємниця зі Львова Ольга Демкович. Пропозиція Демкович була дешевшою на майже півмільйона – вона пропонували продати освітянам рибу за 1,08 млн грн. Однак згодом Ольга Демкович відмовилась від підписання договору, і таким чином замовлення отримала Надія Мандзін із пропозицією, що дорівнювала очікуваній вартості.

Під час аукціону учасники не торгувались. Крім того, серед тендерних документів обох учасниць наявні довідки з аналогічними помилками, хоча замовник вимагав їх у довільній формі. Наприклад, довідки про захист довкілля та довідки про відсутність підстав відхилення учасника.

Надія Мандзін поновила діяльність як приватна підприємниця лише чотири місяця тому – у листопаді 2018 року. Ці торги – її перша перемога на державних тендерах. В якості аналогічного досвіду Мандзін вказує договір з НВК №38 на постачання продуктів на суму 15 тис. грн, підписаний 3 грудня 2018 року, через 2 тижні після поновлення реєстрації ФОП.

Надія Мандзін одружена з Миколою Мандзіном, якого ще у травні 2016 року Львівське відділення Антимонопольного комітету звинуватило в спотворенні торгів та узгодженій поведінці на тендері від відділу освіти Сихівського відділу освіти.

За також ж самою схемою відбулось і підписання договору у другому лоті, в якому конкурували ТОВ «Продукти для всіх» та ПП «Товарна база». Останнє запропонувало постачати 16,8 тонн рибу для дитячих садочків за 1,09 млн грн, але потім відмовилось від підписання угоди і її уклали з «Продуктами для всіх» за дорожчою ціною – 1,38 млн грн.

ПП «Товарна база» належить Ярославі Довгунь із села Вербляни (Яворівський район), а ТОВ «Продукти для всіх» – Сергієві Федині, що прописаний в селі Жовтанці (Кам’янка-Бузький район). Обидва підприємства створені лише три місяці тому – у листопаді 2018 року.

Фірма «Продукти для всіх» з моменту свого створення, тобто за три місяці, вже підписала 53 договори з бюджетними замовниками на суму 11,3 млн грн.

Не менш успішною є фірма «Товарна база» – за даними ресурсу Clarity, підприємство вже підписало 98 контрактів на суму 10,93 млн грн.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі