Керівник комунального підприємства в Трускавці працевлаштував сестру інженером з охорони праці

Директор трускавецького комунального підприємства «Парк «Куротний» Назар Веретка підписав наказ про прийняття на роботу в КП сестри Галини Лудин на посаду інженера з охорони праці. Крім того, в подальшому підписував накази про її преміювання, порушуючи законодавство щодо конфлікту інтересів.

Як повідомило КП «Парк «Курортний» на запит «Наші гроші. Львів», наказами від 8 та 22 грудня 2017 року Назар Веретка виписав дві премії сестрі Галині – 40% і 30% від посадового окладу. Посадовий оклад, згідно зі штатним розписом КП «Парк «Курортний», для посади інженера з охорони праці становить 6374 грн.

Один із наказав про преміювання, який отримала редакція “Наші гроші. Львів”

Веретка взяв на роботу Галину Лудин з 1 листопада 2016 року. За 2016 рік вона задекларувала 30,64 тис. грн зарплати в КП, тобто у перерахунку вона отримувала щомісяця в середньому понад 15 тис. грн.

На запитання «Наші гроші. Львів», чи повідомляв Назар Веретка як керівник комунального підприємства про конфлікт інтересів, він написав, що не підпадає під дію ст. 27 ЗУ «Про запобігання корупції» (обмеження спільної роботи близьких осіб).

Дія ЗУ «Про запобігання корупції» поширюється на посадових осіб юридичних осіб публічного права, тобто і на керівників комунальних підприємств. Стаття 28 цього Закону зобов’язує не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів, тобто, в тому ж числі, не підписувати накази про прийняття на роботу близьких родичів та їх преміювання.

Нагадаємо, порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» щодо конфлікту інтересів передбачає дисциплінарну, цивільно-правову та адміністративну відповідальність. Міри покарання в межах останньої:

  • неповідомлення особою про наявність у неї реального конфлікту інтересів – штраф від 1700 до 3400 грн;
  • вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів – штраф від 3400 до 6800 грн;
  • повторне аналогічне правопорушення протягом року – штраф від 6800 до 13600 грн з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю строком на один рік.

Законодавством не передбачено, протягом якого строку після виявлення корупційного правопорушення уповноважений суб’єкт повинен скласти адміністративний протокол. Разом з тим, ч. 3 ст. 38 КУпАП визначає строки накладення стягнення – три місяці з дня виявлення правопорушення, але не пізніше двох років із дня його вчинення.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі