Самбірський депутат забув задекларувати дохід від проданого комунальному підприємству сміттєвоза

Самбірський міськрайонний суд 24 липня вирішив оштрафувати депутата Самбірської міської ради Ярослава Кузьмяка на 1700 грн за те, що він невчасно задекларував дохід від продажу сміттєвоза самбірському комунальному підприємству. Про це «НГ. Львів» дізналися з постанови суду, розміщеної у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Депутат Самбірської міської ради Ярослав Кузьмяк (фракція БПП) у березні цього року продав СКП «Об’єднане» сміттєвоз Scania моделі «Р94 DB» 2002 року випуску й отримав від продажу дохід у понад 1,09 млн грн. Сума доходу перевищувала поріг у 50 прожиткових мінімумів, тому він мав протягом десяти днів від дати отримання грошей (тобто 24 березня) подати до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію про суттєву зміну у майновому стані.

Натомість, Кузьмяк подав 25 березня річну декларацію, у якій, зокрема, вказав придбаний ним у жовтні минулого року сміттєвоз за 945 тис. грн, а декларацію про суттєві зміни у майновому стані він подав лише 14 червня.

Під час розгляду справи Кузьмяк свою вину визнав і пояснив, що «у 2016 році він придбав для потреб громади Самбора автомобіль марки «Scania» моделі «Р94 DB» (сміттєвоз), який оформив на себе, а потім безоплатно передав у користування комунальній службі міста». Через декілька місяців він продав його через аукціон комунальному підприємству.

Депутат просив суддю звільнити його від відповідальності через малозначність його порушення, а також врахувати, що він «постійно надає матеріальну допомогу окремим громадянам, установам, Самбірській громаді та військовослужбовцям, які здійснюють захист держави на сході України», але це клопотання суддя не задовольнив.

Згідно з ProZorro, комунальне підприємство «Об’єднане» проводило відкриті торги із закупівлі сміттєвоза, за результатами яких переможцем став Ярослав Кузьмяк.

Ярослав Кузьмяк є радником міського голови Самбора Юрія Гамара з житлово-комунальних питань на громадських засадах. І Кузьмяк, і його дружина – підприємці.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі