“Львіввугілля” заплатить майже 70 млн грн “Львівській вугільній компанії”, яка банкрутує

ДП “Львіввугілля” за переговорною процедурою закупівлі замовило збагачення рядового вугілля на майже 69,7 млн грн у ПАТ “Львівська вугільна компанія”. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

Загалом замовили збагачення 1 010 000 тонн вугілля. Відтак, збагачення однієї тонни коштуватиме 69 грн. Минулоріч послуга коштувала 57 грн/т, у 2014-му – 45 грн/т.

В обгрунтуванні вказано, що ПАТ “Львівська вугільна компанія” сьогодні є єдиним підприємством у Західній Україні, яке збагачує вугілля. Такі підприємства також є на сході, утім доставка рядового вугілля до них на збагачення в рази підвищує затрати.

Нагадаємо, з осені 2015 року відносно ПАТ “Львівська вугільна компанія” порушено справу про банкрутство. Кінцевим бенефіціарним власником “Львівської вугільної компанії” в реєстрі вказано Наталію Чікаєву, яка тепер зареєстрована у Києві, а раніше була “прописана” в Луганську.

Згідно з ухвалою госпсуду Львівської області від 14 березня цього року, одним із кредиторів, які заявили свої кредиторські вимоги (на 144 млн грн) до “Львівської вугільної компанії” є ТОВ “Новіком”, власником та керівником якого є згадана Наталія Чікаєва.

Крім того, вона є пов’язаною особою з одним із акціонерів компанії, а саме ТОВ “АСП Трейд груп”, оскільки була представником згаданої фірми на загальних зборах акціонерів “Львівської вугільної компанії”, які відбулися у квітні минулого року. Також Чікаєва пов’язана з ТОВ “Вантажно-транспортне управління” – ще одного акціонера “Львівської вугільної компанії”.

Одночасно Чікаєва є власницею ТОВ “Вугілля трейд”, з яким у ПАТ “Львівська вугільна компанія” існували господарські відносини. В ухвалі суду також повідомляється, що податківці неодноразово встановлювали факт фіктивності правочинів, вчинених між ПАТ “Львівська вугільна компанія” та ТОВ “Новіком” і ТОВ “Вугілля трейд”.

У кінці березня суд не визнав кредиторські вимоги ТОВ «Новіком» до ПАТ «Львівська вугільна компанія» на суму майже 144 млн грн.

Водночас у березні цього року госпсудом також відкрито провадження у справі за позовом прокуратури Львівської області про визнання нечинними рішень про приватизацію та оцінку цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Центральна збагачувальна фабрика «Червоноградська». У цьому позові прокуратура стверджує, що приватизація комплексу та створення ВАТ «Львівська вугільна компанія» відбулися з істотними порушеннями чинного законодавства.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі