Львівська залізниця повернула «прокладці» директора Південно-Західної залізниці позиченого товару на майже 3 млн грн

Львівський господарський суд зобов’язав ДТГО «Львівська залізниця» повернути ТОВ «Центр гальмівного устаткування» позичені у підприємства у липні 2014 року гальмівні колодки чотирьох типів («С», «Ф», «М» та «С зі вставкою») загальною кількістю 12 660 на суму 2,71 млн грн. Повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд встановив, що згідно з угодою про позику, строк позики розпочинається з дати передачі кожної окремої частини позики та становить 60 календарних днів. В листопаді підприємство зверталось до Львівської залізниці з вимогою про повернення позики, яка залишилась без відповіді зі сторони залізниці. 15 січня 2015 року підприємство звернулось до суду з вимогою повернути позику та сплатити 3% річних в розмірі 5,9 тис.грн.

При цьому суд також встановив, що між сторонами не виникло грошових зобов’язань, тому прийняте рішення стосується лише повернення позики, тобто гальмівних колодок, але не сплати штрафних санкцій.

ТОВ «ТОВ «Центр гальмівного устаткування» підприємство, що засноване лише у травні 2014 року. Його статутний фонд становить 1 тис. грн. Засновником товариства є кіпрська компанія «АйТі-Бестіросс Лімітед» (IT-Bestiross Limited). За даними «Наших грошей», компанія створена у червні 2013 і її незмінним власником є «Zipernot ltd» (власність заведена на Паріса Гаврілідіса з Кіпру). На «Zipernot ltd» також оформлена низка компаній з кола очільника ДТГО «Південно-Західна залізниця» Олексія Кривопішина, а саме «Сучасні фрікційні системи» і «Група компаній «Вектор».

В кінці минулого року ТОВ «Центр гальмівного устаткування», який є активним переможцем «залізничних» тендерів в центрі та на півдні України, взяло участь у конкурсі від Львівської залізниці – на закупівлю гальмівних колодок. Але товариство не допустили до участі в торгах. Пізніше Антимонопольний комітет зобов’язав ДТГО «Львівська залізниця» відмінити процедуру закупівлі (очікувана вартість 15,85 млн грн) через скаргу «Центру гальмівного устаткування».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі