Слідчі продовжують шукати озеро біля «Едем Резорту»  

04 Серпня 2021

Фото із сторінки комплексу в соцмережах

Галицький районний суд Львова ще на рік продовжив досудове розслідування щодо продажу ділянки з озером біля відпочинкового комплексу «Едем Резорт» Ігоря Кривецького. Як вбачається з ухвали, тепер слідчі намагаються довести, що озеро площею 9 га на території ділянки справді є озером.

Джерело: ухвала суду від 28 липня 2021 року.

Нагадаємо, в червні минулого року колишня головна прокурорка Львівської області Ірина Діденко підписала повідомлення про підозру ексочільнику ЛОДА Маркіяну Мальському. Однак в листопаді того ж року Галицький районний суд його скасував.

За словами Ірини Діденко, в 2019 році посадовець видав розпорядження, яким передав у власність ТОВ «Узлісся» земельну ділянку площею 15 га в селі Стрілки для обслуговування об’єктів рекреаційного призначення. Однак на ділянці розташоване озеро площею 9 га та прибережна захисна смуга, які не підлягають відчуженню з державної власності. Тому, за версією прокуратури, служба недбалість Мальського завдала збитків країні на 7 млн грн.

Після підозри посадовцю компанія «Узлісся» Ігоря Кривецького заявила, що добровільно поверне земельну ділянку в державну власність. Однак пройшов уже рік, а цього досі не сталося. Нещодавно, всередині липня, Господарський суд міста Києва не побачив на ділянці озера і не повернув її в державну власність. Як вказано у матеріалах справи, експерти встановили, що на ділянці «відсутній природний елемент довкілля загальнодержавного значення, в якому зосереджуються води».

Однак в межах кримінального провадження щодо імовірної незаконної передачі ділянки озеро все-таки є. Це, як вказано в ухвалі, підтверджує низка документів. Наприклад, в кадастровому плані земельної ділянки позначено наявність водойми площею 9 га. Про водоохоронну зону озера згадують також і в договорах оренди цієї ділянки за 2003 та 2007 роки.

Однак наразі результатів експертизи щодо статусу водойми на земельній ділянці слідчі не отримали. Зокрема ще в жовтні 2020 року вони хотіли дізнатися, чи має Інститут водних проблем та меліорації Національної академії аграрних наук України дані про озеро, та відповідь із висновком від спеціалістів не надійшла. Так само слідчий призначив кілька судових земельних експертиз, результатів яких не має.

Відтак слідча суддя Ірина Волоско продовжила строк досудового розслідування ще на рік – до середини липня 2022 року.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

Київський суд не побачив озера біля «Едем Резорту» і залишив ділянку Кривецькому