В Ужгороді на мільйон закупили камер з розпізнаванням облич

24 Березня 2021

Фото умовне. Джерело: Kingpin Security

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради підписав контракти на закупівлю відеокамер з функцією розпізнавання облич та відеосервер загальною вартістю 1,16 млн грн. Сервер з жорсткими дисками міськраді продасть ТОВ «Інжиніринг-аналітика» за 655 тис. грн. А камери – приватний підприємець Олександр Лемешко за 513 тис. грн.

За договором, Олександр Лемешко продасть 20 комплектів камер Hikvision із аксесуарами для кріплень по 25,6 тис. грн за штуку. Приблизно такою є їх вартість на ринку. Камери реагуватимуть на рух, а також мають, заснований на глибокому навчанні, алгоритм розпізнавання облич. Девайс одночасно може розпізнавати до 30 людей та матиме бібліотеку із 30 тисяч облич, та функцію спрацювання тривоги за вказаними типами цілей (люди, машини та номерні знаки).

Відеосервер, який ТОВ «Інжиніринг-аналітика» поставить до кінця березня може обслуговувати до 64 підключених камер. Також має функції пошуку, порівняння та виявлення облич у бібліотеках, в яких зберігатиметься до 300 тис. зображень. Окрім відеосервера замовили 8 жорстких HDD-дисків обсягом 6 Тб кожен.

Міська мережа відеоспостереження

Це не перша закупівля відеокамер у Ужгороді. За рахунок коштів Європейського Союзу та місцевого бюджету в місті з грудня 2019 року реалізовують комплексну програму зі встановлення системи відеоспостереження. Проєкт впроваджують разом із румунським містом-побратимом Сату-Маре, під назвою «Забезпечення громадської безпеки шляхом співпраці правоохоронних органів та використання передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре».

Загальний бюджет проєкту становить 109 тисяч євро. З цих коштів на систему в Ужгороді передбачено 60 тисяч євро, з яких 10% – це фінансування з міського бюджету.

З початку 2019 року виконком Ужгородської міськради також провів ще дві закупівлі на придбання відеокамер на 1,97 млн грн. За ці кошти замовили 129 камер різних типів. Станом на вересень 2020 року у місті вже було встановлено 180 камер.

Про постачальників

Приватний підприємець Олександр Лемешко зареєстрований у Чернігові. З початку 2020 року він підписав із бюджетними організаціями контрактів на 2 млн грн.

ТОВ «Інжиніринг-аналітика» прописане у Києві й належить Володимиру Перепелиці, Олегу Сохану та Валерієві Клебану. Згідно з сайтом компанії, «Інжиніринг-аналітика» займається створенням систем безпеки. З початку 2020 року фірма отримала держзамовлень на 154 млн грн.

 

 Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.