АМКУ оштрафував конкурентів з однієї квартири, які продавали дорогі овочі санаторію СБУ в Трускавці

12 Грудня 2019

Адміністративна колегія територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області оштрафувала ТОВ «Овочі-фрукти» та підприємця Миколу Ткачишина на 272 тис. грн за антиконкурентні дії на торгах. Йдеться про їхню участь в закупівлях овочів санаторієм «Трускавець» Служби безпеки України.

Вперше про змову цих учасників на торгах «Наші гроші. Львів» написали в грудні 2018 року. У тендерній документації конкуренти вказали один номер телефону. Також підприємець Ткачишин та співвласник фірми-конкурента «Овочі-фрукти» Ігор Мельничок були зареєстровані за однією адресою.

Учасники зустрічалися на торгах двічі, і всі закупівлі були від санаторію «Трускавець» Служби безпеки України. Кожного разу вигравала фірма «Овочі-фрукти».

При цьому частину продуктів компанія продавали за завищеними цінами. Наприклад, пекінську капусту вона пропонувала за 28 грн/кг в той час, як на гуртовому ринку «Шувар» вона коштувала 8,5 грн/кг. Також дорогими були помідори та огірки – по 70 грн/кг, хоча на ринку вони коштували в середньому 40 грн/кг.

Після публікації новини юристи проекту «Тисни» (Bihus.info) надіслали звернення до АМКУ. Комітет також встановив, що учасники використовували спільну ІР-адресу, орендували одне складське приміщення та спільно готували тендерні документи. Відтак конкуренти отримали по 136 тис. грн штрафу. Вони також не зможуть брати участі у відкритих закупівлях протягом трьох років.

Компанія «Овочі-фрукти» та підприємець Микола Ткачишин зареєстровані в Трускавці. Протягом 2018-2019 років фірма отримала замовлень на 7,1 млн грн, а Ткачишин – 1,2 млн грн.