Прес-службі міськради купили фотоапарат за 100 тисяч в обхід конкурсу

16 Липня 2018

Департамент «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради 9 липня підписав договір з приватним підприємцем Олегом Глазиріним на постачання фотоапарату вартістю понад 101 тис. грн. Про це стало відомо з сайту закупівель Prozorro.

Згідно з договором, замовили цифрову фотокамеру Canon EOS 5D Mark IV Body за 75,79 тис. грн, об’єктив Canon EF 35 mm f2.0 IS USM за 16,49 тис. грн та спалах Canon Speedlite 430EX-III RT за 8,79 тис. грн.

Ціни за закуплене обладнання відповідають пропозиціям великих мереж, хоча деякі сайти пропонують кожну одиницю на кілька тисяч дешевше. Згідно з даними Prozorro, раніше Олег Глазирін замовлень не отримував. Його електронна пошта – shop@cyfrovychok.ua – свідчить, що мова йде про інтернет-магазин «Цифровичок». На його сайті вказано, що фотоапарат у них коштує 71 тис. грн, об’єктив – 15,5 тис. грн, спалах – 6,7 тис. грн.

Цю закупівлю департамент здійснив за прямим договором, без проведення допорогової закупівлі, яка передбачає швидку конкурсну процедуру, як того вимагає рішення Львівської міськради «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові» для товарів на суму понад 50 тис. грн.

Працівниця департамент «Адміністрація міського голови» Ірина Гірняк-Григор’єва, яка вказана як контактна особа замовника в Prozorro, пояснила «Наші гроші. Львів», що вони мають право купувати товари за прямим договором у зв’язку з виникненням нагальної потреби.

Згідно з рішенням «Про здійснення електронних закупівель у м. Львові», і справді у випадку нагальної потреби або інших форс-мажорних обставин закупівля здійснюється за підписом керівника виконавчого органу, комунального закладу, установи або підприємства. І в цьому разі в електронній системі мали оприлюднити обгрунтування такої потреби.

Натомість у Prozorro обгрунтування відсутнє, натомість є службова записка, в якій не зазначено, в чому полягає нагальна потреба. Керівник прес-служби Христина Процак пояснила «Наші гроші. Львів» нагальність потреби тим, що в прес-службі просто не має фотоапарату.